Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDojechać, dolecieć

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-03-25 08:37:36
warmińsko-mazurskie, olsztyn, transport

W ostatnich latach poprawiła się dostępność komunikacyjna regionu Warmińsko-mazurskiego. Zbudowano m.in. drogę ekspresową S-7 na odcinkach Nidzica-Olsztynek oraz Miłomłyn-Pasłęk-Elbląg.

W planach jest przebudowa kolejnych odcinków "siódemki" oraz drogi nr 51 Olsztynek-Olsztyn, a także obwodnica stolicy regionu.
Trwa rozbudowa lotniska w Szymanach, która kosztować ma ponad 200 mln zł. Pas startowy ma zostać wydłużony, zaplanowano też budowę nowego terminalu. Regionalny port lotniczy ma być otwarty w 2015 r. Lotnisko jest położone 10 km od Szczytna i 58 km od Olsztyna. Dojazd do niego jest możliwy drogą nr 57 lub linią kolejową Szczytno-Wielbark.
Budowana jest również sieć szerokopasmowa, która ma kosztować 300 mln zł i jest największą inwestycją samorządu województwa w tej perspektywie unijnej. Inwestycja ma zapewnić mieszkańcom, instytucjom i firmom możliwość korzystania z usług dostępu do internetu. Sieć o łącznej długości ponad 2,2 tys. km, z 226 węzłami, obejmie zasięgiem niemal połowę regionu.